Lombelicos


L'ombelico del Mondo jest grupą działającą w Sochaczewie i zajmuje się szeroko pojmowaną sztuką uliczną oraz przede wszystkim graniem samby i rytmów zachodniej Afryki. Grupa istnieje od 2004 roku i liczy 27 osób.
Lombelico del Mondo czyli Pępek Świata zakłada, że centrum wydarzeń jest tam, gdzie są ludzie i chęć do działania oraz realizacji oryginalnych, nieszablonowych pomysłów - miejsce jest tylko miejscem, najważniejsi są ludzie, którzy kształtują świat wokół siebie. Oni są właśnie pępkiem świata - bez względu na to gdzie się znajdują.


Występowaliśmy dotychczas w większości dużych miast w Polsce (Trójmiasto, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Kraków) w najróżniejszej przestrzeni i okolicznościach – od krakowskiego rynku poczynając do Sali Kongresowej w Warszawie włącznie. Zespół miał przyjemność i niejednokrotnie zaszczyt brać udział w Imprezach i festiwalach na terenie całej polski (NonStopSamba Wrocław, Europazug Kraków, Festiwal Rytmu i Ognia Gdynia, święto Beltane Poznań, Pobocza Folku, Festiwal Kapel Podwórkowych, Festiwal Ognia Gliwice, Dzień Uchodźcy Łódź i innych).