Fireshow


Grupa L'ombelico Fireshow zajmuje sie szeroko pojętą sztuką tańca z ogniem. Nasze pokazy przenoszą widza w oniryczny świat bajkowych wizji rodem z “Alicji w Krainie Czarów”. Nie znajdziemy tu jednak linearnego odwzorowania powieści. Kraina Czarów jest dla nas jedynie luźną inspiracją. Celem pokazu jest wciągniecie widza do “króliczej nory”, zaproszenie do przejścia na druga stronę lustra za pomocą hipnotyzującej mocy ognia. Wszystko po to, by zapewnić widzom niezapomniany dreszczyk emocji w kobiecej oprawie.

Współpracujemy również z sekcją perkusyjną L'ombelico del Mondo z którą tworzymy pokazy do żywych instrumentów. Mają one charakterystykę bardziej etniczną, tribalową, energetyczną .Na nasze Fireshow składają się układy synchroniczne w różnych konfiguracjach oraz wyjścia solowe, które tworzymy z użyciem różnych sprzętów ogniowych takich jak poi, wachlarze, pochodnie, liny czy hula hoopy.

Występowaliśmy w miejscach takich jak: Łódź (Klub Jazzga), Toruń (Festiwal Światła Skyway 2010), Grodzisk Mazowiecki (3club), Warszawa, Tropikalna Wyspa we Władysławowie, Jastarni i Jastrzębiej Górze , Nakla, Kłączno, Radziejowice, Łowicz, Sochaczew.